Y008968K1000TR23R
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
Y008968K1000TR23R
Datasheet:
Y008968K1000TR23R
Description:
RES 68.1K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Resistance
68.1 kOhms
Failure Rate
R (0.01%)
Power (Watts)
0.6W
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Tolerance
±0.01%