Y00892K11960VR23R
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
Y00892K11960VR23R
Datasheet:
Y00892K11960VR23R
Description:
RES 2.1196K OHM 0.005% 0.6W RAD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.6W
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Tolerance
±0.005%
Temperature Coefficient
Resistance
2.1196 kOhms
Failure Rate
R (0.01%)