Y0023100K000S0L
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
Y0023100K000S0L
Manufacture:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Package:
Axial
Datasheet:
Y0023100K000S0L
Description:
RES 100K OHM 3/4W 0.001% AXIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Height - Seated (Max)
Series
H
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Non-Inductive
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±0.001%
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Resistance
100 kOhms