SMM02040C8451DB300
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
SMM02040C8451DB300
Manufacture:
Vishay / Beyschlag
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
SMM02040C8451DB300
Description:
RES 8.45KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
MELF, 0204
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Series
SMM0204
Height - Seated (Max)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Mini MELF
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
8.45 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W