SFR2500001104FR500
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
SFR2500001104FR500
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Axial
Datasheet:
SFR2500001104FR500
Description:
RES 1.1M OHM 0.4W 1% AXIAL
In Stock
5000 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
Series
SFR25
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Resistance
1.1 MOhms