MRS25000C3321FCT00
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MRS25000C3321FCT00
Datasheet:
MRS25000C3321FCT00
Description:
RES 3.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
In Stock
5000 pcs On sales
Product Parameter
Resistance
3.32 kOhms
Composition
Metal Film
Power (Watts)
0.6W
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C