MRS25000C3242FCT00
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MRS25000C3242FCT00
Datasheet:
MRS25000C3242FCT00
Description:
RES 32.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
In Stock
8477 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.6W
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
32.4 kOhms