MRS25000C1473FCT00
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MRS25000C1473FCT00
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Axial
Datasheet:
MRS25000C1473FCT00
Description:
RES 147K OHM 0.6W 1% AXIAL
In Stock
5000 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.6W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
Series
MRS25
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
147 kOhms