MBB02070C3303FCT00
Through Hole Resistors
Manufacturer No:
MBB02070C3303FCT00
Datasheet:
MBB02070C3303FCT00
Description:
RES 330K OHM 0.6W 1% AXIAL
In Stock
20000 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.6W
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
330 kOhms