HM72A-123R3HLFTR13
Fixed Inductors
Manufacturer No:
HM72A-123R3HLFTR13
Manufacture:
TT Electronics/BI Magnetics
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM72A-123R3HLFTR13
Description:
FIXED IND 3.3UH 19A 6.8 MOHM SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Current - Saturation
35A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
19A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
3.3µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Type
Molded
Size / Dimension
0.531" L x 0.512" W (13.50mm x 13.00mm)
Series
HM72A
DC Resistance (DCR)
6.8mOhm Max