PDUMNV30HV2LX
Power Distribution, Surge Protectors
Manufacturer No:
PDUMNV30HV2LX
Datasheet:
PDUMNV30HV2LX
Description:
PDU MONITORED 208/240V 30A 36 C1
Series
Connector - AC Input
NEMA L6-30P
Features
Ethernet Control and Monitor Interface, Programmable Alerts, Load Meter
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (36), C19 (6)
Approvals
NOM, UL
Media Lines Protected
AC Outlets
42
Cord Length
10' (3.05m)
Current - Max
30A
Mounting Type
Rack, Vertical
Region Utilized
North America
Voltage - Input
200V, 208V, 240V