PDUMH20NET2LX
Power Distribution, Surge Protectors
Manufacturer No:
PDUMH20NET2LX
Datasheet:
PDUMH20NET2LX
Description:
PDU SWITCHED 1.9KW 120V 8 5-15/2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter
Connector - AC Output
NEMA 5-20R (8)
Approvals
NOM, UL
Media Lines Protected
AC Outlets
8
Cord Length
12' (3.66m)
Current - Max
20A
Mounting Type
Rack, Horizontal
Region Utilized
North America
Type
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input
100V, 120V, 127V