UCC25600EVM-644
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
Manufacturer No:
UCC25600EVM-644
Manufacture:
Texas Instruments
Datasheet:
UCC25600EVM-644
Description:
EVAL MODULE FOR UCC25600-644
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Output
12A
Outputs and Type
1, Isolated
Voltage - Output
50V
Supplied Contents
Board(s)
Regulator Topology
Resonant
Utilized IC / Part
UCC25600
Series
Frequency - Switching
Board Type
Fully Populated
Part Status
Obsolete
Main Purpose
AC/DC, Primary and Secondary Side with PFC
Power - Output
600W
Voltage - Input
108 ~ 265 VAC