TMS32C6205DGHKA200
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS32C6205DGHKA200
Package:
288-LFBGA
Datasheet:
TMS32C6205DGHKA200
Description:
IC FIXED POINT DSP 288-BGA
Part Status
Active
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
288-LFBGA
Voltage - Core
1.50V
Base Part Number
TMS320C6205
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C62x
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)
Interface
McBSP, PCI
Supplier Device Package
288-BGA Microstar (16x16)
Clock Rate
200MHz