TMS320VC549PGE-100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320VC549PGE-100
Package:
144-LQFP
Datasheet:
TMS320VC549PGE-100
Description:
IC FIXED POINT DSP 144-LQFP
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
144-LQFP
Voltage - Core
2.50V
Base Part Number
TMS320VC549
Non-Volatile Memory
ROM (32 kB)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
BSP, Host Interface, Serial Port
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Clock Rate
100MHz