TMS320VC5410PGE100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320VC5410PGE100
Package:
144-LQFP
Datasheet:
TMS320VC5410PGE100
Description:
IC DIG SIG PROCESSOR 144-LQFP
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Clock Rate
100MHz
On-Chip RAM
128kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
144-LQFP
Voltage - Core
2.50V