TMS320VC5410GGW100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320VC5410GGW100
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
176-LFBGA
Datasheet:
TMS320VC5410GGW100
Description:
IC DIG SIG PROCESSOR 176-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Core
2.50V
Base Part Number
TMS320VC5410
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (32 kB)
Series
TMS320C54x
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
176-BGA MICROSTAR (15x15)
Packaging
Tray
Clock Rate
100MHz
On-Chip RAM
128kB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V