TMS320VC5401ZGU50
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320VC5401ZGU50
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
TMS320VC5401ZGU50
Description:
IC DPS FIXED-POINT 144-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
144-BGA MICROSTAR (12x12)
Packaging
Tray
Clock Rate
50MHz
On-Chip RAM
16kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
144-LFBGA
Voltage - Core
1.80V
Base Part Number
TMS320VC5401
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (8 kB)
Series
TMS320C54x
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)