TMS320VC5401GGU50
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320VC5401GGU50
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
TMS320VC5401GGU50
Description:
IC FIXED POINT DPS 144-BGA
Series
TMS320C54x
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
144-BGA MICROSTAR (12x12)
Packaging
Tube
Clock Rate
50MHz
On-Chip RAM
16kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
144-LFBGA
Voltage - Core
1.80V