TMS320UC5409PGE-80
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320UC5409PGE-80
Package:
144-LQFP
Datasheet:
TMS320UC5409PGE-80
Description:
IC FIXED POINT DPS 144-LQFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Core
1.80V
Base Part Number
TMS320UC5409
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (32 kB)
Series
TMS320C54x
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Packaging
Tray
Clock Rate
80MHz
On-Chip RAM
64kB
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 3.3V