TMS320UC5402GGU-80
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320UC5402GGU-80
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
TMS320UC5402GGU-80
Description:
IC DIG SIG PROCESSOR 144-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 3.3V
Package / Case
144-LFBGA
Voltage - Core
1.80V
Base Part Number
TMS320UC5402
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (8 kB)
Series
TMS320C54x
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
144-BGA MICROSTAR (12x12)
Packaging
Tray
Clock Rate
80MHz