TMS320DM642GDK600
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320DM642GDK600
Package:
548-BFBGA, FCCSPBGA
Datasheet:
TMS320DM642GDK600
Description:
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 548FCBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320DM64x, DaVinci™
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)
Interface
Host Interface, I²C, McASP, McBSP, PCI
Supplier Device Package
548-FC/CSP (23x23)
Packaging
Tray
Clock Rate
600MHz
On-Chip RAM
160kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
548-BFBGA, FCCSPBGA
Voltage - Core
1.40V