TMS320DM640GNZ400
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320DM640GNZ400
Package:
548-BBGA, FCBGA
Datasheet:
TMS320DM640GNZ400
Description:
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 548FCBGA
Packaging
Tray
Clock Rate
400MHz
On-Chip RAM
160kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
548-BBGA, FCBGA
Voltage - Core
1.20V
Base Part Number
TMS320DM640
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320DM64x, DaVinci™
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)