TMS320C6727GDHA250
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6727GDHA250
Package:
256-BGA
Datasheet:
TMS320C6727GDHA250
Description:
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
EBI/EMI, HPI, I²C, McASP, SPI
Supplier Device Package
256-BGA (17x17)
Packaging
Tray
Clock Rate
250MHz
On-Chip RAM
288kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
256-BGA
Voltage - Core
1.20V
Base Part Number
TMS320C6727
Type
Floating Point
Non-Volatile Memory
ROM (384 kB)
Series
TMS320C672x
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)