TMS320C6711BGFN100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6711BGFN100
Package:
256-BGA
Datasheet:
TMS320C6711BGFN100
Description:
IC FLOATING-POINT DSP 256-BGA
Series
TMS320C67x
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP
Supplier Device Package
256-BGA (27x27)
Packaging
Tray
Clock Rate
100MHz
On-Chip RAM
72kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
256-BGA
Voltage - Core
1.80V