TMS320C6412GDK600
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6412GDK600
Package:
548-BFBGA, FCCSPBGA
Datasheet:
TMS320C6412GDK600
Description:
IC DSP FIXED-POINT 548-FCBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
548-BFBGA, FCCSPBGA
Voltage - Core
1.40V
Base Part Number
TMS320C6412
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C6410/12/13/18
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)
Interface
Host Interface, McBSP, PCI
Supplier Device Package
548-FC/CSP (23x23)
Packaging
Tray
Clock Rate
600MHz
On-Chip RAM
288kB
Voltage - I/O
3.30V