TMS320C6211GFN150
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6211GFN150
Package:
256-BGA
Datasheet:
TMS320C6211GFN150
Description:
IC FIXED-POINT DSP 256-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Clock Rate
150MHz
On-Chip RAM
72kB
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
256-BGA
Voltage - Core
1.80V
Base Part Number
TMS320C6211
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C62x
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)