TMS320C6205GHK200
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6205GHK200
Package:
288-LFBGA
Datasheet:
TMS320C6205GHK200
Description:
IC DSP FIXED POINT HP 288-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Base Part Number
TMS320C6205
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C62x
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)
Interface
McBSP, PCI
Supplier Device Package
288-BGA Microstar (16x16)
Packaging
Tray
Clock Rate
200MHz
On-Chip RAM
128kB
Part Status
Active
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
288-LFBGA
Voltage - Core
1.50V