TMS320C6204GLW200
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C6204GLW200
Package:
340-FBGA
Datasheet:
TMS320C6204GLW200
Description:
IC DSP FIXED POINT HP 340-BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
340-FBGA
Voltage - Core
1.50V
Base Part Number
TMS320C6204
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C62x
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)
Interface
McBSP
Supplier Device Package
340-BGA (18x18)
Packaging
Tube
Clock Rate
200MHz