TMS320C31PQA50
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
TMS320C31PQA50
Package:
132-BQFP Bumpered
Datasheet:
TMS320C31PQA50
Description:
IC TMS320C31 DSP 50MHZ 132-QFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Clock Rate
50MHz
On-Chip RAM
8.25kB
Voltage - I/O
5.00V
Package / Case
132-BQFP Bumpered
Voltage - Core
5.00V
Base Part Number
TMS320C31
Type
Floating Point
Non-Volatile Memory
External
Series
TMS320C3x
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TC)