LM3503SQ-44/NOPB
PMIC - LED Drivers
Manufacturer No:
LM3503SQ-44/NOPB
Package:
16-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
LM3503SQ-44/NOPB
Description:
IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
Voltage - Output
44V
Dimming
Analog, PWM
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Max)
5.5V
Frequency
1MHz
Voltage - Supply (Min)
2.5V
Supplier Device Package
16-WQFN (4x4)
Current - Output / Channel
750mA (Switch)