LM25101CSDX/NOPB
PMIC - Gate Drivers
Manufacturer No:
LM25101CSDX/NOPB
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
10-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
LM25101CSDX/NOPB
Description:
IC GATE DVR HI/LO SIDE 10WSON
Part Status
Active
Current - Peak Output (Source, Sink)
1A, 1A
Channel Type
Independent
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
10-WDFN Exposed Pad
Voltage - Supply
9V ~ 14V
Number of Drivers
2
Driven Configuration
Half-Bridge
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Series
Rise / Fall Time (Typ)
990ns, 715ns
Gate Type
N-Channel MOSFET
Supplier Device Package
10-WSON (4x4)
Packaging
Digi-Reel®
Logic Voltage - VIL, VIH
2.3V, -
Input Type
Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap)
100V