74LVC1G175DBVRE4
Logic - Flip Flops
Manufacturer No:
74LVC1G175DBVRE4
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
74LVC1G175DBVRE4
Description:
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SOT23-6
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
D-Type
Input Capacitance
3pF
Series
74LVC
Number of Elements
1
Function
Reset
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Iq)
10µA
Output Type
Non-Inverted
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Part Status
Active
Number of Bits per Element
1
Trigger Type
Positive Edge
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOT-23-6
Clock Frequency
175MHz
Base Part Number
74LVC1G175
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V