SC30R33KT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
SC30R33KT
Manufacture:
TE Connectivity Passive Product
Package:
Axial
Datasheet:
SC30R33KT
Description:
FIXED IND 330NH 900MA 220 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Inductance
330nH
Frequency - Self Resonant
410MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25MHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial
Material - Core
Type
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Series
SC30, Sigma Inductors
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
30 @ 25MHz
Current Rating (Amps)
900mA
Packaging
Tape & Box (TB)
Height - Seated (Max)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Company Profile
SC30R33KT Relevant information
SC30-W1
SC30-W1
30MM FAN GUARD NICKEL CHROME
SC30100KT
SC30100KT
FIXED IND 10UH 219MA 3.7 OHM TH
SC30101KR
SC30101KR
FIXED IND 100UH 149MA 8 OHM
FIXED IND 100UH 149MA 8 OHM TH
FIXED IND 1MH 49MA 72 OHM TH
FIXED IND 15UH 251MA 2.8 OHM TH