STM065SC2DC012Q
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
STM065SC2DC012Q
Manufacture:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Datasheet:
STM065SC2DC012Q
Description:
CONN RCPT 65POS DL 30AWG 12"
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Multiple, Individual
Pitch - Connector
Usage
Number of Positions
65
Length
1.00' (304.80mm)