STM065PC2DC036N
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
STM065PC2DC036N
Manufacture:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Datasheet:
STM065PC2DC036N
Description:
CONN PLUG 65POS 914MM WIRE
Series
DUALOBE, Nanonics
Features
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish
Nickel
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Multiple, Individual
Pitch - Connector
Usage
Number of Positions
65
Length
3.00' (914.40mm)