STM065PC2DC008Q
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
STM065PC2DC008Q
Datasheet:
STM065PC2DC008Q
Description:
CONN PLUG 65POS 30AWG 8IN
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Pitch - Cable
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish
Nickel
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Multiple, Individual
Pitch - Connector
Usage
Number of Positions
65
Length
0.667' (203.20mm, 8.00")