STM037SC2DC012N
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
STM037SC2DC012N
Datasheet:
STM037SC2DC012N
Description:
CONN RCPT 37POS DL 30AWG 12"
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Nickel
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Multiple, Individual
Length
1.00' (304.80mm)