STM037PC2DC036N
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
STM037PC2DC036N
Datasheet:
STM037PC2DC036N
Description:
CONN PLUG 37POS DL 30AWG 36"
Series
DUALOBE, Nanonics
Features
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Multiple, Individual
Pitch - Connector
Usage
Number of Positions
37
Length
3.00' (914.40mm)