222D921-25-CS-2065-0
Heat Shrink Boots, Caps
Manufacturer No:
222D921-25-CS-2065-0
Manufacture:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Datasheet:
222D921-25-CS-2065-0
Description:
HEATSHRINK BOOT R/A SZ21 MOLDED
Product Parameter
Total Length Recovered
1.752" (44.50mm)
Large Diameter Supplied
0.760" (19.30mm)
Type
Boot - 90°
Small Diameter Supplied
0.250" (6.35mm)
Color
Large Diameter Recovered
0.512" (13.00mm)
Series
Thermofit 222D9
Small Diameter Recovered
0.083" (2.11mm)
Features
Material
Part Status
Active
Shell Size - Insert
21
Total Length Supplied
Large Recovered Length
0.642" (16.31mm)
Small Recovered Length
0.858" (21.79mm)