202D221-4-48-0
Heat Shrink Boots, Caps
Manufacturer No:
202D221-4-48-0
Manufacture:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Datasheet:
202D221-4-48-0
Description:
HEATSHRINK BOOT SZ21 BLACK
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Total Length Recovered
3.000" (76.20mm)
Large Diameter Supplied
1.012" (25.70mm)
Type
Boot
Small Diameter Supplied
1.012" (25.70mm)
Color
Black
Large Diameter Recovered
0.591" (15.00mm)
Series
Thermofit 202D2
Small Diameter Recovered
0.291" (7.39mm)
Features
Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Lip
Material
Polyolefin (PO), Flexible, Irradiated
Part Status
Active
Shell Size - Insert
21
Total Length Supplied
Large Recovered Length
0.480" (12.19mm)