ZWS300BAF15
AC DC Converters
Manufacturer No:
ZWS300BAF15
Manufacture:
TDK-Lambda Americas Inc.
Datasheet:
ZWS300BAF15
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 300W
In Stock
4 pcs On sales
Product Parameter
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Output 3
Approvals
CE, cURus, TUV
Voltage - Output 4
Efficiency
89%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Active
Minimum Load Required
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
300W (336W Forced Air)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm)
Number of Outputs
1
Type
Open Frame
Voltage - Output 1
15V
Series
ZWS300BAF (300W)