MBRF15100CT-Y C0
Accessories
Manufacturer No:
MBRF15100CT-Y C0
Manufacture:
Taiwan Semiconductor
Package:
ITO-220AB-3
Datasheet:
MBRF15100CT-Y C0
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 15A 100V Schottky Rectifier
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Product Category
Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS
Details
If - Forward Current
7.5 A
Brand
Taiwan Semiconductor
Ir - Reverse Current
0.1 mA
Series
MBRF15100CT-Y
Vf - Forward Voltage
0.92 V
Product
Schottky Rectifiers
Ifsm - Forward Surge Current
150 A
Technology
Si
Maximum Operating Temperature
+ 150 C
Subcategory
Diodes & Rectifiers
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Manufacturer
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage
100 V