SMCJ78CA R7G
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ78CA R7G
Manufacture:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ78CA R7G
Description:
TVS DIODE 78V 126V DO214AB
In Stock
850 pcs On sales
Product Parameter
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Series
SMCJ
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.5A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)