BZD17C68P R3
Accessories
Manufacturer No:
BZD17C68P R3
Datasheet:
BZD17C68P R3
Description:
Zener Diodes 0,8W, 68V, ZENER
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Zener Current
1 uA
Product Category
Zener Diodes
Vz - Zener Voltage
72 V
Zz - Zener Impedance
25 Ohms
Factory Pack Quantity
1800
Brand
Taiwan Semiconductor
Pd - Power Dissipation
2.3 W
Series
BZD17C
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Packaging
Reel
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Subcategory
Diodes & Rectifiers
Voltage Temperature Coefficient
0.13 %/C
Zener Diodes
Test Current
10 mA
Company Profile
BZD17C68P R3 Relevant information
BZD17C100P M2G
BZD17C100P M2G
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA
BZD17C100P MHG
BZD17C100P MHG
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA
BZD17C100P MQG
BZD17C100P MQG
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA
BZD17C100P MTG
BZD17C100P MTG
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA
BZD17C100P R3G
BZD17C100P R3G
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA
BZD17C100P RFG
BZD17C100P RFG
DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA