1.5KE130C B0G
Accessories
Manufacturer No:
1.5KE130C B0G
Manufacture:
Taiwan Semiconductor
Package:
DO-201-2
Datasheet:
1.5KE130C B0G
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 1500W, 130V 10% Bidirectional, TVS
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage
124 V
RoHS
Details
Termination Style
Axial
Brand
Taiwan Semiconductor
Number of Channels
1 Channel
Series
1.5KE130C
Cd - Diode Capacitance
Polarity
Bidirectional
Ipp - Peak Pulse Current
8.7 A
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Manufacturer
Vesd - Voltage ESD Contact
Product Type
TVS Diodes
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Package / Case
DO-201-2
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Working Voltage
111 V
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
1500 W
Clamping Voltage
179 V