RR1220P-1212-B-M-T5
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RR1220P-1212-B-M-T5
Manufacture:
Susumu
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RR1220P-1212-B-M-T5
Description:
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0805
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
12.1 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Series
RR
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C