RL3264R-4R70-F
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RL3264R-4R70-F
Datasheet:
RL3264R-4R70-F
Description:
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
0/ +100ppm/°C
Resistance
4.7 Ohms
Composition
Thin Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)