RL3264R-3R90-F
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RL3264R-3R90-F
Datasheet:
RL3264R-3R90-F
Description:
RES SMD 3.9 OHM 1% 1W 2512
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
0/ +100ppm/°C
Resistance
3.9 Ohms