RL3264R-1R20-F
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RL3264R-1R20-F
Manufacture:
Susumu
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RL3264R-1R20-F
Description:
RES SMD 1.2 OHM 1% 1W 2512
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Series
RL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Current Sense
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
2512
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
0/ +100ppm/°C
Resistance
1.2 Ohms